SPRA Savunma Havacılık ve Uzay Teknolojileri, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın Teknogirişim Sermaye Desteği'yle Haziran 2012'de kuruldu.

Müşterilerimizi bir adım öne geçirecek teknolojiler üretmek hedefiyle, çevik ve verimli bir Ar-Ge firması olmak üzere yola çıktık.

Geçerliliğini yitirmeyen tasarım yöntemlerini benimseyip yenilikçi yaklaşımı ve müşteri ihtiyaçlarını bir araya getirerek, bu hedefi gerçekleştirebilmek için çok çalışıyoruz.

Ortaya çıkan yeni malzemelerden teorik gelişmelere kadar çok sayıda alanda bilgi birikimine yapılan daimi yatırım, en güncel teknolojilerle en fazlasını sunmamızı sağlıyor.

Belirli teknik alanlarda ve uygulamalarda değil, tekniğin bilinen haline ait çözümleri müşterilerimize uygun fiyatlarda sunabilmek üzerine uzmanlaşma yolunda ilerliyoruz.

 


İş modelimiz, hızlı prototip oluşturabilme ve müşterinin sistemleriyle sorunsuz entegrasyon için en iyileştirildi.

Test ve ölçüm işlemleri, araştırma merkezleri ve üniversitelerden hizmet alımı yoluyla gerçekleştirilmekte, böylece bu sistemlerin mülkiyetinden ve işletiminden gelen maliyetler ve riskler en aza indirilmektedir. Malzeme, bileşen ve üretim tedarikçilerinden sağlanan rekabetçi fiyatlarla birleştiğinde, sunduğumuz çözümlerin maliyetleri düşmektedir.

Tasarım verisi ERP sistemiyle yönetilmekte ve tasarım dökümanları ihtiyaç duyulduğunda otomatik olarak üretilmektedir. Dolayısıyla ISO 9001 gibi genel bir çerçeve de olsa, AS9100 gibi havacılık için geliştirilmiş bir çerçeve de olsa; müşterinin Kalite Yönetim Sistemi ile sorunsuz entegrasyon mümkün olmaktadır.

Veri odaklı ve otomatize edilmiş proje yönetimi, rutin görevlere ayrılan zamanı kısıtlayarak verimliliği artırmakta ve tüm operasyonların değer yaratmaya odaklı olmasını sağlamaktadır.